Witamy!
Zapraszam do miejsca, które powstało z miłości do rękodzieła. Tutaj tworzymy z sercem i dbałością o każdy szczegół. Dziękuję, że tu jesteś, zostań na chwilę.

Modrashka poleca się do przytulania ❤
ZAPRASZAM DALEJ
czytaj więcej
 • PODUSZKI
  Chcesz poznać nasze możliwości komponowania poduszek? Wejdź by poznać ofertę tkanin PREMIUM i velvetów.
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • POŚCIEL
  Szukasz pościeli dla swojej pociechy? Sprawdź co możemy zaoferować. Komponuj z gamy pięknych tkanin premium i velvetów ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • ZESTAWY
  Marzysz o jednolitym wystroju sypialni Twojego dziecka? Komponuj dowoli, dobieraj, przebieraj w dodatkach i stwórz własny zestaw♡
  CZYTAJ WIĘCEJ

Chustecznik TUTORIAL

To jest mój pierwszy tutorial - proszę o wyrozumiałość :) Jest on dla osób, które stawiają pierwsze kroki w szyciu.
Mamy zamiar obszyć pudełko chusteczek i ma powstać taki ładny chustecznik.

Potrzebujemy:


1. Pudełko chusteczek- moje ma wymiary: szer. 21cm  x gł. 11cm x  wys.7cm
2. Materiały. W moim przypadku użyłam surówki (ok 50cm x 40cm)  i kolorowej bawełny ok 20cm x15cm. Bawełna będzie na aplikację z dziurą do wyciągania chusteczek, a z surówki będzie pokrowiec. Potrzebna też będzie fizelina aby podłożyć pod oba materiały
3. Stopka- najlepiej do aplikacji.
4 Żelazko, maszyna do szycia, nożyczki, (ja mam matę- więc mata i nóż do maty), miarka, kartka do zrobienia szabloniku aplikacji.
5. ręce pełne dobrych chęci!NO TO ZACZYNAMY!
I

NASZYWANIE APLIKACJI (Może się przydać w Waszych przyszłych projektach, w ten sposób aplikowałam sowę  ). 1. Tworzymy szablon aplikacji. Składamy kartkę papieru na 4 części i wycinamy obły kształt oraz dziurę (rys. 3). Następnie odrysowujemy szablon na materiale do aplikacji.

II

 Materiał na pokrowiec (surówkę) składamy na cztery i zaprasowujemy w ten sposób szybko wyznaczamy środek naszego pokrowca(rys.1.)
  Środek pokrowca układamy ze środkiem aplikacji i szpilkujemy. Pod spód dajemy fizelinę. i stębnujemy po wyrysowanym kształcie, zarówno środek jak i okrąg zewnętrzny.
  Po obszyciu ostrożnie obcinamy zbędny materiał aplikacji.  Wewnętrzny obrys obcinamy tak , by nie przeciąć fizeliny (rys 1 poniżej).

Flizelina służy do stabilizowania materiałów. Dzięki temu brzeg naszej dziury będzie równy. Gdybyśmy wycieli dziurę i starali się obszywać zygzakiem, szew byłby nierówny i poszarpany. Można kupić fizelinę z klejem i takiej też można by użyć. Przyprasowuje się ją do lewej strony materiału.                      

III
 Tak przygotowana aplikację dopiero teraz obszywamy zygzakiem. Pamiętajcie o stopce. Jeśli takiej nie macie to szyjcie taką jak zawsze, ale nacisk na stopkę  musi być najmniejszy bo szew będzie brzydki. Ja przy stopce do aplikacji nacisk mam ustawiony na "0". Szerokość szwu mam 5mm, a gęstość na 0,2mm.
  Dopiero po obszyciu środka dookoła obcinamy delikatnie fizelinę ze środka, tak by powstała nam dziura(rys.3).

Stopka do aplikacji- służy do szycia ściegiem zygzakowym, lub wzorów w zal. od maszyny. Jest to ta stopka która pomiędzy prowadnicami ma kanał w spodzie stopki. Dzięki któremu szew wychodzi równy.                   IV POKROWIEC


 Odwracamy nasz pokrowiec z już przygotowaną dziurą. Odrysowujemy pudełko i dodajemy 1cm na szwy do każdego z wymiarów.

szer: 21+1 =22cm
gł:    11+1=12cm
wys   7+ 3(cm na podłożenie)= 10cm (czerwone linie na szablonie)

Wycinamy powstały szablon, który jest gotowy do zszycia (rys. 3 powyżej)

V


  Teraz sąsiednie krawędzie wysokości ( czerwone krawędzie) składamy równo i zszywamy(rys.1.)
Po zszyciu 4 boków powstaje nam za długi pokrowiec.
  Wkładamy go lewą stroną na nasz chustecznik (rys.2.) i wywijamy boki tak, by były na równo z dnem chustecznika, łapiemy brezeg szpilkami i przyprasowujemy (rys.3.). (Pewnie , że można to robić i bez tego, ale skoro to jest tutorial dla początkujących ;P)
   Po przyprasowaniu podkładamy raz jeszcze brzegi (rys.4.)- zaprasowujemy ponownie i stębnujemy. Ja użyłam ściegu ozdobnego zamiast stębnówki (ściegu prostego)  dzięki czemu powstała ładna falbanka.

A TERAZ EFEKT:


DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !


Unknown

ŚWIETNY!! Najlepsze jest to, że to wygląda na trudne i... łatwe:)

Modrashka

Hehe dziękuję! Jest obszerny może dlatego wydaje si ę trudny. Zrobiłam taki dla początkujących:) Pamiętam , że jak dostałam maszynę, to długo trwało zanim rozkminiłam o co kaman z tymi stopkami. Tutoriale były dla mnie trudne, bo przeskoki myślowe były za duże. Ktoś mi gdzieś podpowiedział o składaniu materiału na 4 i to ułatwiło mi nieraz pracę, szczególnie teraz gdy mam matę. Ale tego wszystkiego nauczyłam się metodą prób i błędów no i czasem musiałam podreptać w miejscu :P

Terenia

Fantastyczny, profesjonalny, zrozumiały dla każdego kurs.

Na pewno wielu osobom pomoże - dziękuję bardzo.

Ściskam mocno !!!

Unknown

teraz nie pozostaje mi nic innego jak sobie taki uszyć :)

27zima

zapraszam po wyróżnienie

barabella

o matko co za talent :) podziwiam

CreativaCale

Odlican tutorial:)))